
| Parameter | Value |
|---|---|
| Rated Repetitive Off-State Voltage VDRM | 800 V |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) | 1.3 V |
| RoHS | Compliant |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max) | 3 mA |
| Packaging | Bag |
| On-State Current | 1 A |
| Hold Current | 7 mA |
| On-State Voltage | 1.3 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
Stock: 23
Distributors
pcbx
Unit Price$0.26803
Ext.Price$0.26803
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.26803 | $0.26803 |
| 10 | $0.26362 | $2.63620 |
| 25 | $0.26161 | $6.54025 |
| 50 | $0.25961 | $12.98050 |
| 100 | $0.25763 | $25.76300 |
